Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Yılbaşı Tedbirleri
26.12.2018  
Yılbaşı Tedbirleri
Emniyet Müdürlüğümüzce, vatandaşlarımızın 2019 yılına huzur, sükun ve güven ortamı içerisinde girmelerinin sağlanmasına yönelik gerekli tedbirler planlanmış ve uygulamaya konulmuş olup, halkımızın huzur ve güvenliğinin, can ve mal emniyetinin sağlanması noktasında, denetim ve kontrollerimiz aralıksız olarak devam etmektedir.
İlimizde özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerler, umuma açık eğlence ve istirahat yerlerinde,  çarşı, pazar yeri, iş yerleri, ATM cihazları ve çevrelerinde meydana gelmesi muhtemel hırsızlık, kapkaç, yankesicilik, sahte para, dolandırıcılık olayları ile alkollü sahte içecek satışı yada vatandaşlarımızın huzur ve sükununu bozacak davranışların önüne geçilebilmesi amacıyla takviye yaya ve motorize ekiplerimiz görevlendirilmiştir.
Ayrıca vatandaşlarımızın, seyahatlerinde olumsuz hava koşullarına karşı (yağmur, tipi, kar yağışı, sis, buzlanma gibi)  son derece dikkatli ve duyarlı olmaları, araçlarında gerekli teçhizatları (zincir, takoz, çekme halatı vb.) bulundurmaları, emniyet kemeri kullanımına özen göstermeleri, seyir halinde cep telefonu kullanmamaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları, trafik kurallarına riayet etmeleri gerekmektedir.
Gerek şehir içi gerekse bölge trafik ekiplerimiz tarafından denetim ve kontrollerimiz aralıksız sürdürülmekte, yapılan kontrol ve denetimlerde tespit edilen ihlallere ilişkin,  ilgili mevzuat uyarınca yasal işlem tatbik edilmektedir.
 Vatandaşlarımızın da olumsuz bir durumla karşılaşmaları halinde vakit kaybetmeksizin 155 Polis İmdat hattı, 0505 318 57 51  nolu whatsapp İhbar hattı ve   0552 155 57 57  nolu “Narko-Mobil” whatsapp İhbar hattını aramaları meydana gelebilecek olayların önlenmesi, şüphelilerin tespiti ve yakalanabilmesi açısından büyük önem arzetmektedir.   
Mesai mefhumu gözetmeksizin 7 gün 24 saat vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için görev başındayız.
Sinop İl Emniyet Müdürlüğü olarak, vatandaşlarımızın 2019 yılını kutlar, sağlık, mutluluk, huzur ve güven içerisinde bir yıl geçirmelerini temenni ederiz.
          
             Kamuoyuna saygıyla duyurulur.   
                                                                      
                                                                                                    SİNOP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • T.C. Sinop Valiliği
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • Suç Önleme Sempozyumu