Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
24112017 Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-5
24.11.2017  

“Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-5”
 
Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğümüz Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ve vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın suça sürüklenmesinin ve suç mağduru olmasının engellenmesi, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve sağlıklarını etkileyecek tehlikeli maddelerden korunması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz ile İlçe Emniyet Müdürlük ve Amirliklerimizce toplam 99 personelin katılımıyla oluşturulan karma ekipler tarafından İl ve İlçe sorumluluk bölgelerimizde bulunan okul çevreleri, park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet kafeler ve oyun salonları, servis araçları vb. yerlerde 23 Ekim 2017 Perşembe günü  denetim uygulaması yapılmıştır.
Yapılan denetimlerde; 313 kişinin GBT kayıtları sorgulanmış, 39 kahvehane, 60 tekel büfesi, 21 içkili yer, 8 iddia ve ganyan bayii, 24 internet kafe ve oyun salonu, 45 park-bahçe ve  metruk bina, 31  servis aracı ve 25 diğer araç denetlenmiş; 1 araca ilgili Kanun maddesi gereği yasal işlem yapılmıştır. Yapılan kontrollerde işyeri ruhsatı bulunmayan 1 (bir) işyeri ile ilgili tutanak tutularak gerekli işlemler başlatılmıştır. İl genelinde alkol, tütün mamulü, sigara ve çakmak gazı vb. maddelerinin çocuklara satışının engellenmesi için toplam 109 (yüz dokuz) işyerine gerekli tebligat yapılmış olup; herhangi başka bir olumsuzluğa rastlanmamıştır.
Ayrıca Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelimiz tarafından  “Sevgili Anne ve Babalar”, “Sanal Dünyada Güvende misiniz?”, “Güvenli İnternet” ve “Prensesler Unutmayın” broşürleri öğrenci, veli ve okul görevlilerine dağıtılarak kendilerine bilgilendirme yapılmıştır.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın huzur ve güvenliğine yönelik denetimlerimiz aralıksız ve kararlılıkla devam edecektir.
            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.   
                                                                                 
               SİNOP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • T.C. Sinop Valiliği
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu