Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Çocuklarımız Güvende-2
16.07.2018  
Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğümüz Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ve vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocuk ve gençlerin etkilenebileceği her türlü, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve sağlıklarını etkileyecek tehlikeli maddelerden korunması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz ile İlçe Emniyet Müdürlük ve Amirliklerimizce toplam 100 personelin katılımıyla oluşturulan karma ekipler tarafından İlimiz merkez ve ilçelerinde bulunan; çocuk park ve bahçeleri, plajlar ile çevresinde bulunan umuma açık yerler, vatandaşlarımızın yoğun olduğu yerlerde ve umuma açık eğlence merkezlerinde denetim uygulaması yapılmıştır.
678 kişinin GBT kayıtları sorgulanmış 17 işyeri ve 131 araç denetlenmiş olup, yapılan GBT sorgusunda 1 (bir) şahsın “Trafik güvenliğini tehlikeye sokma” suçundan kesinleşmiş hapis cezasından arandığı tespit edilmiş ve gerekli işlemler yapılarak şahıs cezaevine teslim edilmiştir. Denetimler esnasında 1 şahsın üzerinde ruhsatsız tabanca, 4 adet dolu mermi ile bir adet şarjör ele geçirilmiş ve şahıs hakkında 6136 sayılı Kanun gereğince adli tahkikata başlanmıştır. 5 araca çeşitli ihlallerden yasal işlem tatbik edilmiştir.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın huzur ve güvenliğine yönelik denetimlerimiz aralıksız olarak ve kararlılıkla devam edecektir.
            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.   
                                                                                  
SİNOP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • T.C. Sinop Valiliği
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • Suç Önleme Sempozyumu