Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Bilgilendirme Faaliyetlerimiz Devam Ediyor
11.07.2018  

 
Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli tarafından yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilerimize yönelik kaçırılma, kaybolma yada cinsel istismara maruz kalma olaylarına karşı bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır.
Çocuklarımızın kendilerini korumaları için dikkat etmeleri gereken hususlar ve kendilerini bekleyen tehlikelerin neler olduğu hakkında İlimiz Fatih Mescidi, Ada Mescidi ve Zeytinlik camilerinde bulunan öğrencilerimize bilgilendirme yapılmış, eğitim sonrası öğrencilerimize çeşitli hediyeler takdim edilmiştir.
Emniyet Müdürlüğümüzce İlimizde de bu tür olayların yaşanmaması için gerekli tedbirler alınmakta, bilgilendirme çalışmalarımız devam etmektedir. Bununla birlikte ailelerimizin de gerekli tedbirleri almaları gerekmektedir.
Ailelerin çocuklarına, tanımadığınız kişilerin yanlarına gitmemeleri, arabalarına binmemeleri, çeşitli hediyeler verilmesi bahanesiyle bir yerlere gitmemeleri, yanlarına tanımadıkları biri yaklaştığında ya da fiziksel temas halinde “Ben bu kişiyi tanımıyorum” gibi çeşitli cümlelerle nasıl bağırılacağının ve tepki verileceğinin, kaybolma durumlarında güvenlik güçlerinden nasıl yardım isteyeceklerinin ve acil durum numaralarının (155-156-112)  öğretilmesi  gerekmektedir.
Aynı zamanda ailelerin parklarda, piknik, alışveriş gibi evden uzak ortamlarda çocuklarını yanlarından ayırmamaları, kısa süreli de olsa çocukların araç içerisinde bırakılıp, bir yerlere gitmemeleri  muhtemel olumsuz olayların önüne geçecektir.
Çocukların evlerinin önünde de olsa sık sık kontrol edilmesi, son derece dikkatli ve duyarlı bulunulması büyük önem arzetmektedir. Ailelerimizin şüpheli bir durumla karşılaşmaları  durumunda vakit kaybetmeksizin güvenlik güçleriyle irtibata geçmeleri büyük önem arzetmekte olup, Sinop Emniyet Müdürlüğü olarak , geleceğimizin teminatı çocuklarımızın korunması ve olumsuz olaylarla karşılaşmamaları için çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürülmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
                                                                                           SİNOP  İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • T.C. Sinop Valiliği
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • Suç Önleme Sempozyumu