Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması
11.01.2018  
 
Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğümüz Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ve vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocuk ve gençlerin etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulmasının sağlanması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz ile İlçe Emniyet Müdürlük ve Amirliklerimizce toplam 107 personelin katılımıyla oluşturulan karma ekipler tarafından İl ve İlçe sorumluluk bölgelerimizde bulunan okul çevreleri, park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet kafeler ve oyun salonları, umuma açık yerler, servis araçları ve diğer araçlar üzerinde 10 Ocak 2018 Salı günü 11:00-15:00 ve 18.00-22.00 saatleri arasında denetim uygulaması yapılmıştır.
Yapılan denetimlerde; 370 kişinin GBT kayıtları sorgulanmış, 52 kahvehane, 55 tekel büfesi, 15 içkili yer, 5 iddia ve ganyan bayii, 25 internet cafe ve oyun salonu, 24 park-bahçe ve  metruk bina, 77  servis aracı ve 64 diğer araç denetlenmiştir.  2 (iki) şahsın GBT sorgusunda arandığı tespit edilerek adli mercilere sevk edilmiştir. 1 (bir) okul servisi aracına 34. Maddeden 108,00 TL para cezası uygulanmış, 1 (bir) araca da 61/1 N maddesi uyarınca 108,00 TL para cezası uygulanmış olup; herhangi başka bir olumsuzluğa rastlanmamıştır. Ayrıca Sevgili Anne ve Babalar”, “Sanal Dünyada Güvende misiniz?” ve “Güvenli İnternet” vb. broşürler öğrenci, veli ve okul görevlilerine dağıtılarak kendilerine bilgilendirme yapılmıştır.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın huzur ve güvenliğine yönelik denetimlerimiz aralıksız ve kararlılıkla devam edecektir.
            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.   
                                                                                  
SİNOP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • T.C. Sinop Valiliği
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • Suç Önleme Sempozyumu