Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Şehit Polis Memuru Hakan Tanrıkulu Adına; Zenginleştirilmiş Kütüphanenin Açılışı
08.02.2018  

Şehit Polis Memuru Hakan Tanrıkulu Adına

Durağan 75. Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokuluna Yaptırılan

Zenginleştirilmiş Kütüphanenin Açılışı.

 
  
Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında; öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, Emniyet Teşkilatı ile diyaloğu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzce Durağan ilçesi 75. Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokuluna Zenginleştirilmiş Kütüphane yaptırılmıştır.
 
Yapımı tamamlanan Zenginleştirilmiş Kütüphaneye İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Stadı yakınındaki bombalı terör saldırısında şehit düşen Polis Memuru Hakan TANRIKULU’nun adı verilmiştir.08 Şubat 2018 günü saat:14.00 ‘de saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kütüphane açılışında Sinop İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ercan DAĞDEVİREN, Durağan Kaymakamı Sayın Akın ORUÇ,  Şehit Polis Memuru Hakan TANRIKULU’nun babası Sayın İzzet TANRIKULU’nun yaptığı konuşmalarının ardından Sayın Valimiz Hasan İPEK günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmışlardır.
         
         Sayın Valimiz Hasan İPEK yaptığı konuşmasında, "Bugün Şehidimiz Hakan Tanrıkulu’nun adını yaşatmak ve duyurmak için böyle bir etkinliğe hep birlikte şahit oluyoruz. Şehitler bu ülkenin bu toprakların tapusudur. Sinop’ta ilk Şehidimiz Seyid İbrahim Bilal Hazretleri 675 yılında şehit olmuştur ve halen türbesi Sinop’ta bulunmaktadır. Hakan Tanrıkulu şehidimiz gibi Sinop’tan birçok şehidimiz var. Sinop ilinin Türklerin ve Müslümanların öz yurtları olduğunu şehitlerimizin mezarları, türbeleri göstermektedir. Sinop’tan verdiğimiz bu şehitlerimiz bu toprakların tapusudur" demiştir.
          
           Kütüphane açılışına ayrıca Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Sayın Halil ALTINTAŞ, Durağan Belediye Başkanı Sayın Ahmet KILIÇASLAN, İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Şükrü GÜNDOĞDU, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Nevzat TÜRKKAN, İlçe Protokolü ve kurum temsilcileri katılmışlardır.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.
 
                                                                                 Sinop İl Emniyet Müdürlüğü 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • T.C. Sinop Valiliği
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • Suç Önleme Sempozyumu