Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Kamuoyunun Dikkatine
06.06.2017  
Kamuoyunun Dikkatine
 
Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS)   10-11 ve 17-18  Haziran  2017 tarihlerinde İlimizde bulunan Ortaokul, Lise, Yüksek Okul ve Fakültelerde gerçekleştirilecektir.
Vatandaşlarımızın sınav günlerinde özellikle hassasiyet göstererek, son derece duyarlı ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü sınav esnasında meydana gelebilecek gürültü ve benzeri etkenler adayların olumsuz etkilenmesine neden olabilecektir.
 Bu nedenle sınavların yapılacağı binalar çevresinde, güzergahlarında inşaat çalışmaları, araçlardan gereksiz ve lüzumsuz bir şekilde klakson kullanılması, düğün, sünnet konvoyları,  eğlence vb. sebeplerle gürültünün yapılmaması büyük önem arzetmektedir.
İl Emniyet Müdürlüğü olarak Lisans Yerleştirme Sınavları’nın İlimizde sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli güvenlik tedbirleri alınmaktadır.
Ekiplerimiz tarafından gerekli kontrol ve denetimler yapılacak olup, sınava giren adayların motivasyonunu bozacak şekilde çevreyi rahatsız eden şahıslar ve işyerleri hakkında Karayolları Trafik Kanunu ve Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca yasal işlem tatbik edilecektir.
 Adayların ve sınav görevlilerinin, ÖSYM Başkanlığınca yasaklanan maddelerle sınavların yapılacağı binalara girmelerine kesinlikle müsaade edilmeyecek ve bu eşyalar hiçbir şekilde emanet altına alınmayacaktır.
            Sınavın  başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak olup, adayların saat: 10:00’da başlayan sınavlarda saat: 09:45’ten sonra, saat: 14:30’da başlayan sınavlarda  ise 14:15’ten sonra sınav binalarına alınmayacaktır.
Ayrıca adayların sınav toplam sınav süresinin 3/4 lük zaman dilimi dolmadan ve son 15 dakika içerisinde  sınav binasından dışarı çıkarılmayacağının adaylarımız tarafından  bilinmesi ve bu kapsamda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.
Sinop Emniyet Müdürlüğü olarak, LYS’ ye katılacak olan tüm adaylarımıza  başarılar dileriz.
                                                                                                   
SİNOP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜSİNOP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • T.C. Sinop Valiliği
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu