Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Vatandaşlarımızın Huzur ve Güvenliği İçin Çalışmalarımız Hız Kesmeden Devam Ediyor
05.10.2018  

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, suç ve suçluyla mücadele kapsamında çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmektedir. Bu doğrultuda;
24.09.2018 günü Sinop Sanayi Sitesi içerisinde bulunan bir iş yeri önünde kısmen parçalanmış araçların olduğu tespiti  üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan karar ile iş yerinde yapılan aramada; 6 adet kısmen parçalanmış, 3 adet parçalanmaya hazır bekleyen plakasız araç ve 2 adet plakasız motosiklet ile çok sayıda değişik araçlara ait mekanik ve kaporta parçaları ele geçirilmiştir. 1 motosiklet haricinde tüm araçların plaka ve tescil bilgileri tespit edilmiş, 3 aracın hacizli yakalamalı, 5 aracın hacizli olduğu, 5 araç ve 1 motosikletin Bursa ili İnegöl ilçesinde otoparkta gözüktüğü ancak yapılan çalışmalarda  ilimizde parçalanmak üzereyken bulunmuştur.
İş yerinde araçları parçalayan M.D isimli şahıs yakalanarak sevk edildiği adli mercilerce adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, araçları ilimize getirdiği tespit edilen İ.A isimli şüphelinin yakalanması ve araçların akıbetinin tespiti için diğer İl Emniyet Müdürlükleri ve Jandarma Komutanlıkları ile koordineli çalışmalar devam etmektedir.
 Yine ekiplerimizin yapmış olduğu araştırmalar neticesinde ilimiz Gelincik Mahallesinde park halinde bulunan 07……….. plaka sayılı beyaz renkli araçla ilgili yapılan kontrollerde aracın çalıntı olduğu anlaşılmış, gerekli işlemler yapılarak araç sahibine teslim edilmiştir.
             Yine 06……… plaka sayılı aracın Ankara ilinden çalıntı olduğu tespiti üzerine Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ile koordineli olarak yürütülen çalışma neticesinde  bahse konu araç 02.10.2018 günü Samsun ilinde bulunarak sahibine teslim edilmiş olup adli süreç devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                                                             
                                                                                                  SİNOP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • T.C. Sinop Valiliği
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu